tr
tr

Hakkımızda

Autonom Teknoloji Yazılım Sanayi ve Tic.Ltd.Şti., 9 Aralık 2019 tarihinde, Kocaeli Üniversitesi Teknopark’ta kuruldu. Autonom, geçmişten getirdiğimiz 30 yılı aşkın girişimci tecrübesiyle, Türkiye’de otomotiv elektroniği ve yazılımı konusunda uzman sayılı şirketlerdendir. 2019 Aralık ayında Kocaeli Üniversitesi Teknopark’ta  öz sermayesi ve Kosgeb Arge ve İnovasyon Proje Desteği ile kuruldu ve şirketimiz kısa sürede otomotiv yazılımı ürünleri geliştirdi, bu ürünleri yurt içinde ve yurt dışında satışını gerçekleştirdi. Türkiye otomotiv yazılımı ihracatı gerçekleştiren ilk şirketlerden oldu. 

Müşterileri arasında Continental, TOGG, Meteksan ve İsmak gibi şirketler bulunan Autonom, tüm otomotiv regülasyonuna hakim. VW, BMW ve Bosch gibi dünya otomotiv devleri tarafından kurulmuş olan Autosar konsorsiyumuna üye ilk ve tek Türk şirketi.

Türkiye’nin ilk ve tek otomotiv yazılımı şirketi Autonom, 2021’den beri Türkiye’nin en büyük ekosistemi Taysad’ın asli üyesidir. Vizyonumuzda otomotiv yazılım modülleri geliştirmenin yanı sıra, kendi yazılımlarımızın entegre olacağı yerli Elektronik Kontrol Ünitesi (EKÜ)’nin ve bu EKÜ’nün yöneteceği gelişmiş Steer-by-Wire geliştirmek yer almaktadır.

Bunun yanında Autonom, Ocak 2022’de 500 metrekarelik, yılda 10.000 karmaşık ürün üretebilecek kapasiteye sahip, kendi üretim hattını Gölcük’te devreye aldı.

Her türlü otomotiv elektroniği ürünlerini donanım tasarımından, prototip imalatına, yazılım geliştirmesinden seri üretimine kadar her aşamayı en mükemmel şekilde yerine getirir. 

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için uzmanlarımızla şimdi iletişime geçin!